W czerwcu 2022 odebraliśmy statuetkę za autorski projekt Wirtualnej Kliniki Al w Niemczech we współpracy z Estońskim StartUpem - Haut.ai, technologią współfinansowaną z Nvidia Inception Program i Microsoft for StartUps. Tworzyliśmy rynek AI już zanim świat oszalał na punkcie Al.
Otwarcie kliniki
kwiecień 2022
Nagroda WPROST
maj 2022
Premiera ChatGPT
listopad 2022
25 października w Warszawie Quantum Neuron Technology Bank został wyróżniony na gali Tuzy Biznesu 2024 przez magazyn WPROST. Przyznanie międzynarodowego wyróżnienia "Innovation for the Development of Quantum Neuron Technology" to dla nas nie tylko zaszczyt, ale i potężna dawka motywacji do dalszych działań.
Nasza misja jest prosta: rewolucjonizować środowisko pracy, czyniąc AI zaufanym partnerem, a nie zastępcą. W myśl słów prof. Aleksandry Przegalińskiej, tworzymy technologię, która stanie się dla człowieka pomocnym narzędziem. Błażej Chyła wspominał, że "Technologia jest dla biznesu, a nie biznes dla technologii". Gdy inni, pełni obaw, piszą Memento, w Quantum mówimy Momentum!
Mecenas
Mecenas
Partner główny
Partner
Gdy inni piszą "Memento", my w Quantum Neuron mówimy "Momentum". Sztuczna inteligencja w pracy to temat, który wywołuje burzę w mediach. Nawołujemy do odwagi, nawołujemy do rozwagi - czas na implementację AI, które współpracuje, a nie zastępuje.
Najlepszy moment na wdrożenie AI był wczoraj. Dziś edukujemy i oswajamy rynek ze specyfiką, zastosowaniami i zagrożeniami związanymi z AI, proponując przejście na inteligentną stronę mocy.
Wartość globalnych, rocznych przychody rynku AI. W 2025 szacuje się wzrost do 126 mld USD.
Globalnych organizacji uznaje AI za kluczowe dla osiągnięcia przewagi nad konkurencją.
Firm uważa sztuczną inteligencję za najwyższy priorytet w swojej strategii biznesowej.
Królewska Szwedzka Akademia Nauk postanowiła przyznać nagrodę z dziedziny fizyki Johnowi J. Hopfieldowi i Geoffreyowi E. Hintonowi za odkrycia związane z uczeniem maszynowym.
Eleven Labs to polski lider w dziedzinie AI, specjalizujący się w tworzeniu syntetycznego głosu. Ich innowacyjne technologie pozwalają na generowanie naturalnie brzmiących głosów, wykorzystywanych m.in. w mediach, edukacji i rozrywce. Firma szybko zdobywa rynek dzięki unikalnym algorytmom AI.
Infermedica to polska firma medyczno-technologiczna, która tworzy rozwiązania z wykorzystaniem sztucznej inteligencji do wstępnej oceny objawów i kierowania pacjentów. Oferuje prosty wywiad medyczny dostępny przez aplikacje mobilne, platformy internetowe, chatboty oraz API.
Quantum Neuron to organizacja typu Tech Venture, która rewolucjonizuje środowiska biznesowe poprzez wdrożenie zaawansowanej sztucznej inteligencji i modeli językowych.
Błażej Chyła jest najmłodszym w historii laureatem Orła WPROST 2021 za stworzenie Akcji Aktywizacji Zawodowej #UpiększamyPolki, w kategorii „Innowacje na rzecz rozwoju Kobiet". W 2022 roku zdobył Nagrodę Tuzy Biznesu WPROST w kategorii „Implementacja AI w przestrzeniach reklamowych". Jest przewodniczącym kapituły wydarzenia „Wizjonerzy Przyszłości" z AI Personą wśród członków kapituły. Uzyskał tytuł magistra (Master of Science) na kierunku Strategic Management na podstawie obrony pracy magisterskiej opartej na swoim startupie, zatytułowanej „Analiza Akcji Aktywizacji Zawodowej #UpiększamyPolki według modelu Kano w kontekście skutecznego zarządzania produktem". Jego komentarze dotyczące min AI można przeczytać między innymi w wprost.pl czy parkiet.com.
Mateusz, CTO w Quantum Neuron, od najmłodszych lat rozwijał swoje umiejętności w branży IT, rozpoczynając karierę jako full-stack developer. Przez lata zdobywał doświadczenie, prowadząc projekty o dużej skali technologicznej i transformując startupy w stabilne organizacje, m.in. w polskim marketplace Erli.pl oraz w Centrum Respo. Obecnie, w Quantum Neuron, odpowiada za strategiczne planowanie i rozwój zaawansowanych systemów AI, łącząc najnowsze technologie z architekturą mikroserwisową, aby wprowadzać innowacyjne rozwiązania biznesowe. Specjalista od Fine Tuningu topowych modeli LLM i metody pracy z AI wedle tzw RAG.
To wirtualne jednostki AI, które działają jak etatowi pracownicy. Persona AI w pełni przejmuje komunikację wewnętrzną i zewnętrzną. Pracuje w jednej z 16 dostępnych ról, pomagając ludzkim pracownikom.
Monetyzacja wyłącznej Dystrybucji wszelkiej Licencji Technologicznej Quantum Neuron na terenie EU na bazie kontraktu z Bankiem Technologicznym Quantum Neuron.
6 kontraktów
w fazie wdrożenia
15+ kontraktów
w trakcie negocjacji
10+ listów
intencyjnych
Kontrahenci
Negocjacje w trakcie
Profesor i członek Rady Naukowej Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych im. W. Trzebiatowskiego Polskiej Akademii Nauk (INTiBS PAN) we Wrocławiu, Kierownik Wrocławskiej Szkoły Doktorskiej Instytutów PAN (WSD IPAN) kształcącej w dyscyplinach nauk fizycznych, chemicznych, biologicznych i medycznych.
Profesor zwyczajny na Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej oraz w Instytucie Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN im. W. Trzebiatowskiego we Wrocławiu, oraz profesor wizytujący na Universytecie Cornella (USA).
Specjalista w dziedzinie fizyki teoretycznej, chemii kwantowej i obliczeniowej inżynierii materiałowej. Pracownik Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych im. W. Trzebiatowskiego Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu.
Dostrzeżenie działań przez WPROST i nagroda za skutecznie zrealizowany projekt wykazujący innowację w technologii reklamowej.
Wstępna analiza potrzeb interesariuszy.
Skompletowanie członków podstawowego zespołu, utworzenie struktury działów w organizacji i rozpoczęcie prac technologicznych.
Rozpoczęcie budowy środowiska integracji z kanałami komunikacyjnymi celem uzyskania statusu Meta Verified Tech Provider.
Przeprowadzenie Testu Turinga z udziałem środowisk testowych, zakończone sukcesem
Zaproszenie do współpracy środowisk testowych z różnych gałęzi przemysłu. Product Design Thinking.
Realizacja programu dyskusyjnego i edukacyjnego “AI w Biznesie by Quantum Neuron” wraz z Ptak Warsaw Expo.
Podpisanie kontraktów reprezentujących każdy segment produktu: small B2B, B2B, Enterprise.
Modernizacja i skalowanie 7-warstwowej infrastruktury AI, która umożliwia elastyczne skalowanie zasobów oraz integrację nowych narzędzi i technologii, takich jak open-sourcowe modele AI i systemy analizy danych.
Wprowadzenie zaawansowanych Person Głosowych, opartych na technologiach Text-to-Speech (TTS) i Speech-to-Text (STT), z możliwością interakcji w czasie rzeczywistym i analizą emocji głosowych.
Opracowanie Person Głosowych obsługujących min. 10 języków, co umożliwi globalną obsługę klientów oraz personalizację głosów według preferencji użytkowników.
Dostosowanie i optymalizacja algorytmów AI pod konkretne branże, co pozwoli na lepsze przetwarzanie danych biznesowych i wyższy poziom naturalizacji interakcji z użytkownikami.
Wprowadzenie zaawansowanych modeli AI do analizy obrazów, animacji, kontentu wizualnego, a także interpretacja złożonych danych wizualnych, takich jak tabele, wykresy czy projekty architektoniczne.
Rozwój integracji Person AI z platformami komunikacyjnymi, takimi jak Microsoft Teams czy Slack, co umożliwi płynną obsługę klientów i automatyzację procesów w firmach. Integracja ze środowiskiem Meta i Google Workspace.
Personalizacja Person AI dla kluczowych sektorów, takich jak fintech, e-commerce, logistyka czy medycyna, z dedykowanymi funkcjami, które automatyzują procesy specyficzne dla tych branż.
Wdrożenie technologii pozwalających na bardziej naturalne interakcje z Person AI, takich jak inteligentne odpowiedzi, dostosowanie tempa konwersacji oraz zaawansowane scenariusze follow-upów I komunikacji z klientami.
Opracowanie zaawansowanego systemu klonowania głosu, który umożliwia tworzenie głosów na bazie próbek audio, co pozwoli na personalizację głosów Person AI zgodnie z oczekiwaniami klientów.
System będzie analizował interakcje z klientami, umożliwiając ich tagowanie i kategoryzację, co poprawi jakość obsługi, realizację celów sprzedażowych oraz optymalizację modeli AI poprzez precyzyjne dostosowanie do nowych kontekstów.
Implementacja systemu Person tekstowych mogących komunikować się z klientami w 60+ językach na poziomie tekstu i interakcji tekstowych poprzez komunikatory online i systemy poczty e-mailowej. Przygotowanie i dostosowanie gotowych ról Person dopasowanych do wybranych działów i procesów w organizacjach.
Skomercjalizowane
Opracowanie i zaimplementowanie autorskiego systemu architektury wielowarstwowej składającej się z wielu warstw modeli AI walidujących się wzajemnie i tworzących wspólnie odpowiednio dostosowane wiadomości zwrotne.
Skomercjalizowane
Oficjalna i zweryfikowana aplikacji Meta Tech Provider umożliwiająca integrację Person z platformami: Facebook, Instagram i Whatsapp. Natywna i zweryfikowana integracja z systemami poczty mailowej i zaawansowane opcje konfiguracji komunikacji Persony na wybranych platformach.
Skomercjalizowane
System dobierający najlepszy model AI dla konkretnego zadania Persony z listy najlepszych i największych modeli dostępnych na rynku dla rozwiązań biznesowych. Wykorzystywanie własnych dostosowanych modeli (LLM) do najbardziej wymagających zadań.
Skomercjalizowane
Wizualny, zaawansowany i czytelny dashboard umożliwiający zarządzanie i konfigurację Person AI. Możliwość podglądu wszystkich konwersacji Person niezależne od platformy integracyjnej, definiowanie flow Persony, jej zachowania i dostępnej bazy wiedzy.
Skomercjalizowane
System bazy wiedzy dostarczający informacje Personie z wybranych plików niezależnie od formatu danych, linków do stron www, integracji z Google Sheets i Google Docs. Pełna synchronizacja danych Persony z dokumentami i arkuszami Google.
Skomercjalizowane
Modernizacja i skalowanie 7-warstwowej infrastruktury AI, która umożliwia elastyczne skalowanie zasobów oraz integrację nowych narzędzi i technologii, takich jak open-sourcowe modele AI
i systemy analizy danych.
Wprowadzenie zaawansowanych Person Głosowych, opartych na technologiach Text-to-Speech (TTS) i Speech-to-Text (STT), z możliwością interakcji w czasie rzeczywistym i analizą emocji głosowych.
Opracowanie Person Głosowych obsługujących min. 10 języków, co umożliwi globalną obsługę klientów oraz personalizację głosów według preferencji użytkowników.
Dostosowanie i optymalizacja algorytmów AI pod konkretne branże, co pozwoli na lepsze przetwarzanie danych biznesowych i wyższy poziom naturalizacji interakcji z użytkownikami.
Wprowadzenie zaawansowanych modeli AI do analizy obrazów, animacji, kontentu wizualnego, a także interpretacja złożonych danych wizualnych, takich jak tabele, wykresy czy projekty architektoniczne.
Rozwój integracji Person AI z platformami komunikacyjnymi, takimi jak Microsoft Teams czy Slack, co umożliwi płynną obsługę klientów i automatyzację procesów w firmach. Integracja ze środowiskiem Meta i Google Workspace.
Personalizacja Person AI dla kluczowych sektorów, takich jak fintech, e-commerce, logistyka czy medycyna, z dedykowanymi funkcjami, które automatyzują procesy specyficzne dla tych branż.
Wdrożenie technologii pozwalających na bardziej naturalne interakcje z Person AI, takich jak inteligentne odpowiedzi, dostosowanie tempa konwersacji oraz zaawansowane scenariusze follow-upów I komunikacji z klientami.
Opracowanie zaawansowanego systemu klonowania głosu, który umożliwia tworzenie głosów na bazie próbek audio, co pozwoli na personalizację głosów Person AI zgodnie z oczekiwaniami klientów.
System będzie analizował interakcje z klientami, umożliwiając ich tagowanie i kategoryzację, co poprawi jakość obsługi, realizację celów sprzedażowych oraz optymalizację modeli AI poprzez precyzyjne dostosowanie do nowych kontekstów.
Quantum Neuron AI – projekt, który ma na celu wprowadzenie rewolucji w organizacjach poprzez zatrudnianie sztucznej inteligencji. Jego misja? Zmieniać świat na lepsze, łącząc technologię z humanizmem i innowacją.
Jesteśmy jeszcze przed świtem prawdziwej adaptacji tej technologii w biznesie. Firmy badają zasoby, badają odbiór klientów i sprawdzają, gdzie i jak wprowadzić AI, aby uprosić pewne procesy - tłumaczy Błażej Chyła.
Persona AI to nie tylko kolejny członek zespołu, ale chirurgicznie precyzyjne narzędzie, stworzone na bazie wiedzy wdrożonej w organizacji. Skutecznie działa na froncie komunikacji – od obsługi helpdesku, poprzez rozgrzewanie leadów, aż po samodzielne finalizowanie transakcji i wsparcie operacyjności w zarządzaniu relacjami z klientami oraz kreowaniu popytu.
Automatyzacja zwiększa produktywność i efektywność zespołów. Umożliwia to lepsze wykorzystanie zasobów i koncentrację na kluczowych zadaniach.
Automatyzacja procesów pozwala na znaczną redukcję czasu potrzebnego w porównaniu do pracy ludzkiej.
Nie wymaga dedykowanego działu IT, co oznacza, że każdy zespół może szybko rozpocząć korzystanie z narzędzia. Czas wdrożenia to maksymalnie godzina.
Narzędzie zarządzania, które zapewnia kompleksowy wgląd i kontrolę nad procesami biznesowymi.
Możliwość udzielenia odpowiedzi klientowi w ciągu 15 do 120 sekund, w zależności od preferencji założyciela, co znacznie zwiększa satysfakcję klientów.
Narzędzie wspiera budowanie silnych relacji z klientami poprzez spersonalizowane podejście.
Narzędzie AI może przyjąć nieskończoną liczbę osobowości, dostosowując swoje zachowanie do specyficznych potrzeb i preferencji klienta.
Quantum Neuron to nowoczesna organizacja typu startTech, Tech Venture, skoncentrowana na technologii i wdrożeniu Ai jako etatowego pracownika w istniejące procesy biznesowe. Nasza działalność opiera się na modelu Software as a Service (SaaS) oraz BodyLeasing. Oferujemy elastyczne i skalowalne rozwiązania, które są idealnie dopasowane do potrzeb naszych klientów. Tworzymy w myśl idei udostępniania bardzo zaawansowanej technologii w najprostszy - użytecznie - sposób dla użytkownika końcowego.
Quantum Neuron AI – projekt, który ma na celu wprowadzenie rewolucji w organizacjach poprzez zatrudnianie sztucznej inteligencji. Jego misja? Zmieniać świat na lepsze, łącząc technologię z humanizmem i innowacją.
Przedstawiciele Polskiej Doliny Krzemowej
Jesteśmy jeszcze przed świtem prawdziwej adaptacji tej technologii w biznesie. Firmy badają zasoby, badają odbiór klientów i sprawdzają, gdzie i jak wprowadzić AI, aby uprosić pewne procesy, a gdzie sztuczna inteligencja, na ten moment, będzie bardziej balastem.
Persona AI to nie tylko kolejny członek zespołu, ale chirurgicznie precyzyjne narzędzie, stworzone na bazie wiedzy wdrożonej w organizacji. Skutecznie działa na froncie komunikacji – od obsługi helpdesku, poprzez rozgrzewanie leadów, aż po samodzielne finalizowanie transakcji i wsparcie operacyjności w zarządzaniu relacjami z klientami oraz kreowaniu popytu.
Błażej Chyła, prezes Quantum Neuron, tłumaczy nam, że takie dystansowanie się od tej technologii, głównie w branży beauty, jest zrozumiałe. – Globalnym koncernom stale towarzyszy zjawisko tzw. empatyzacji poznawczej – empatyzujemy
z tymi, co do których czujemy się podobni.
Jesteśmy jeszcze przed świtem prawdziwej adaptacji tej technologii w biznesie. Firmy badają zasoby, badają odbiór klientów
i sprawdzają, gdzie i jak wprowadzić AI, aby uprosić pewne procesy - tłumaczy Błażej Chyła.
Uświadamiamy przedsiębiorców i pracowników różnych branż o korzyściach płynących z implementacji sztucznej inteligencji organizując serię Konferencji w Partnerstwie z PTAK Warsaw EXPO “AI w Biznesie by Quantum Neuron”. Oswajamy rynek z potencjalnymi zagrożeniami i ryzykami związanymi z AI, proponując przejście na stronę inteligentną stronę mocy - stronę zysku dla biznesu.
Złożyliśmy stosowne wnioski do Ministerstwa Cyfryzacji o patronat honorowy.
Emisja akcji „Family & Friends" jest emisją niepubliczną tj. skierowaną tylko do najbliższego kręgu przyjaciół, znajomych, Biznesu implementującego Persony AI i technologie Quantum Neuron podczas programu Środowisk Testowych/ Środowisk Beta.
W odpowiedzi na pytania padającego podczas spotkań Onboardingowych; udostępnimy również dostęp do Emisji dla Środowisk Testowych i Środowisk Beta. Takie zaangażowanie Biznesu juz na etapie Product Design Thinkingu bardzo nas cieszy i jako Founder przyjmuję je co najmniej jako dobrą jaskółkę. Co istotniejsze Rada Doradcza, która powstanie z pierwszych Shareholderów przy pierwszej niepublicznej emisji jest kolejnym wskaźnikiem odpowiedniej temperatury rynkowej. Będzie się składać głównie z Inwestoròw Smart Money.
Wedle rozmów; Będą to głównie specjaliści od kreacji popytu z dostępem do środowisk Międzynarodowych , Eksperci Sales Funnell, Aniołowie Biznesu i Rentierzy.
pokryta ze środków na Rachunku Depozytowym
Zgromadzone środki zostaną zainwestowane w Kampanie Świadomościową „Sieć Neuronowa na Etacie" / „Ai w Biznesie by Quantum Neuron" , a także w zoptymalizowany rozwój Product Road. W związku z macierzystym działaniem marki Quantum w obszarze szeroko pojętych mediów i marketingu dane środki z emisji Family & Friends bedą spożytkowane z jak największą korzyścią dla Quantum Neuron zgodnie z zapleczem grupy Quantum Media Group tj pomijając marże i prowizje pośredników.
Założona w 2015 roku OpenAI zapoczątkowała rewolucję w sztucznej inteligencji, zmieniając sposób, w jaki technologia wpływa na świat. Przekształcenie w OpenAI LP w 2019 oraz miliardowe inwestycje Microsoftu przyspieszyły rozwój zaawansowanych modeli AI, które zostały zintegrowane z produktami, takimi jak Azure czy Office. Apple, rozwijając własne AI, przyłączyło się do tej technologicznej rewolucji, konkurując o przyszłość cyfrowego świata. Wspólne wysiłki tych gigantów napędzają nieustanne innowacje, kształtując nową erę inteligencji.
Z dumą dołączamy do największych. Moc sztucznej inteligencji przyniesie prawdziwą rewolucję dopiero wtedy, gdy wykorzystamy jej potencjał w sposób rozsądny i prawdziwie potrzebny.